«Powrót

Służba Celna przechwyciła transport nielegalnych papierosów

Służba Celna przechwyciła transport nielegalnych papierosów

Służba Celna przechwyciła transport nielegalnych papierosów

Celnik w kamizelce odblaskowej przy pudle z kartonami papierosów
Rozerwane kartonowe pudło z widocznymi w środku papierosami
Otwarte kartonowe pudło. W nim paczki z papierosami

42 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili współpracujący ze sobą mazowieccy i podlascy celnicy. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 550 tys. złotych znajdowała się w jednym z podwarszawskich magazynów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze Izby Celnej w Białymstoku dzięki współpracy z litewską i estońską służbą celną ustalili, że do jednego z magazynów logistycznych pod Warszawą mógł trafić z krajów nadbałtyckich transport nielegalnych papierosów.

Na wytypowane miejsce udali się mazowieccy celnicy wspierani przez czworonożną specjalistkę od wykrywania wyrobów tytoniowych – labradorkę Locę, którzy skontrolowali  podejrzaną przesyłkę (168 kartonowych pudeł ustawionych na 4 paletach). Wynik kontroli potwierdził wcześniejsze ustalenia podlaskich celników –  funkcjonariusze Izby Celnej w Warszawie znaleźli w kartonach 42 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa przekracza pół miliona złotych.

Celnicy wszczęli w sprawie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny towar, który trafił do magazynu Izby Celnej w Warszawie. Funkcjonariusze sprawdzają teraz skąd dokładnie pochodził nielegalny towar i gdzie miał faktycznie trafić. Sprawa jest rozwojowa.
 

Pliki do pobrania